Podle vyjádření společnosti jsou iPhony schopny bezproblémově pracovat v teplotách od -20 °C do +45 °C. Vyskytovat by se tedy měly v prostředí, kde není nižší teplota než 0 °C a vyšší než 35 °C.

„Rozhodně byste neměli nechávat iPhone ve svém autě, protože v zaparkovaných vozidlech se mohou teploty šplhat až do závratných výšin,“ varuje výrobce. Přístroj se ale také může jednoduše přehřát, když jej v parném dnu budete používat v autě jako GPS navigaci, nebo pokud budete poslouchat MP3 skladby na přímém slunci.

Varovná hláška o přehřátí iPhonu

Varovná hláška o přehřátí iPhonu, která chrání přístroj proti poškození při vysoké teplotě.

Pokud telefon překročí přípustnou provozní teplotu, může se vyskytnout několik problémů. Přístroj se přestane dobíjet, displej začne problikávat nebo nebude funkční vůbec, nebo komunikátor bude indikovat slabý signál.

Případně se na displeji objeví varovná hláška, že je iPhone potřeba zchladit, aby jej bylo možné opětovně používat. V takových případech doporučuje společnost Apple telefon vypnout a umístit do chladnějšího prostředí.

Plně provozuschopné by mělo zařízení opět být, až vychladne na přiměřenou teplotu. „Při přehřátí není iPhone schopen uskutečnit ani tísňový hovor,“ varuje ve zprávě Apple. 

Většinu problémů si uživatelé iPhonu způsobují sami

Jen několik týdnů po loňském představení iPhonu 3G v České republice se objevilo několik problémů, na které si uživatelé stěžovali. Podle operátorů je však poruchovost módního mobilního telefonu standardní a porovnatelná s jinými značkami. Většinou jde prý o běžné uživatelské problémy. V tomto mobilu totiž můžete bez základních znalostí napáchat pořádnou paseku.