Vše o PC ale i více

StudioTF

Chat

Návštěvy

TOPlist

Jak rychle zjistit svou IP adresu

ak rychle zjistit vlastní IP adresu

Chcete-li přes internet vytvořit přímé propojení dvou počítačů v síti VPN, je třeba znát jejich veřejné IP adresy. Ty se ale často mění, protože poskytovatel připojení je obvykle přiděluje dynamicky. Nepomohou ani systémové nástroje jako „ipconfig“, protože ty zobrazují pouze adresu v místní síti.

Mnoho uživatelů se k internetu připojuje přes router ADSL, a v takovém případě zobrazuje nástroj „ipconfig“ interní síťovou adresu počítače – většinou ve tvaru „192.168.x.x“, kde „x“ je číslo od 0 do 255. Tato adresa slouží ke komunikaci počítače s routerem.

Veřejnou IP adresu můžete najít v informacích o stavu routeru nebo ji můžete zjistit například pomocí internetové služby www.ipadresse.net. Po načtení stránky se ihned zobrazí správná kombinace čísel. Zde se dozvíte i další údaje o svém počítači, např. aktuální rozlišení a hloubku barev vašeho monitoru. Přes prohlížeč vede cesta také k informacím o stavu routeru. Do řádku pro adresu zadejte jeho hostitelskou adresu, zpravidla je to kombinace „192.168.1.1“ nebo „192.168.2.1“. V hlavní nabídce routeru pak klikněte na položku „Stav“ nebo „Stav online“. Veřejná IP adresa se zobrazí v následujícím dialogovém okně v části „Přidělená IP adresa“ nebo „Stav místní sítě a WAN“.

 
StudioTF