Vše o PC ale i více

StudioTF

Chat

Návštěvy

TOPlist

Call of Juarez: Bound in Blood

Rozpálené slunce, vyprahlé ulice, klapot koňských kopyt a zvuk svištících kulek, to už nejednoho napadá, o jaký žánr se jedná. Ti, jenž se rozplývají blahem nad filmy typu Tenkrát na západě, nebo Sedm statečných a jediné co jim chybí je fakt, že si své westernové dobrodružství nemůžou okusit sami, byť jen v počítačových hrách, tak ať rozevřou oči, vyleští brýle, nebo alespoň nastraží ušní boltce směrem k předčítajícímu.


Zapátrejme v paměti a zkusme zavzpomínat, kolik titulů s danou tématikou vyšlo a stojí za zmínku? Teď se samozřejmě nebavíme o Honzovi Majerovi a jeho Horkém létu 2, ale o opravdových trhácích plných přestřelek, jízd na koních a samozřejmě všudypřítomných indiánů. Troufnu si tvrdit, že počet prstů na jedné ruce je víc než dost. A právě Call of Juarez je pecka, po které se musí sáhnout hned oběma rukama. Kdo hru dohrál, mi dá jistě zapravdu. Odvyprávění příběhu ze dvou různých pohledů a zároveň i rozdílnost způsobu hrání, bylo ojedinělé. Důvtip s elegancí ze strany neprávem obviněného Billyho v řešení daných situací proti nemilosrdnosti a cílevědomé akci z pohledu mstícího se pastora Raye McCalla, to byl oříšek, co člověka bavilo louskat dlouho do noci. Hra byla sice lineární a vedla vás v podstatě sama, ale to rozhodně nebylo v tomto případě úplně na škodu. Grafické zpracování bylo více než dobré i ta herní doba byla přijatelná, tedy pokud jste hru nedohráli jako já na jeden nádech, až do závěrečného outra a následných titulků. V tenhle okamžik snad jediné co mi chybělo, bylo pokračování. No a jak ten čas letí, po několika pátcích… sobotách a nedělích se Call of Juarez vrací, tentokrát s podtitulem Bound in Blood, jakožto prequel k původní hře. Bohužel příliš informací nemáme, tak se mrkneme alespoň na to málo, co tu je.


Samozřejmě, že se vše bude odehrávat opět na divokém západě (jak jinak), kde nahlídnete mezi aztécké ruiny v Mexiku. Tentokrát ale z pohledu bratrů McCallovích. Arzenál zbrání, který na cestách budete využívat, má být o dost bohatší. Přibudou i bonusy v podobě palebných módů. Využití obou hlavních postav cekejte naprosto rozlišné, na druhou stranu se jeden bez druhého nejspíš z místa o moc nepohnete. Nepříjemností z očí chamtivých banditů, mstivých armádních plukovníku a znovu všudypřítomných Apačů, nás udrží v křesle na dalších pár hodin. Ještě aby ne, kdo by se nechtěl vším tím prostřílet, aby zjistil, jak to vlastně dopadne?


Dalším vydařeným elementem bude nepochybně multiplayer, který má mít propracovaný systém, kde se například bude zvedat cena vypsaná na vaši hlavu v závislosti na počtu zabitých. Taky se těšíte, jak všichni zapomenou na Bin Ladina a půjdou vám po krku? Kdy má hra vyjít? Přesné info nemáme, snad jen víme, že se plánuje na léto tohoto roku. Takže si ještě chvilku počkáme. No a komu se čekat nechce, tak už nejspíš na disku roztáčí první díl.

 
StudioTF